Máte dotaz? Volejte 731 459 151

Tepelná čerpadla země - voda

Nejúčinnějším ze všech druhů tepelných čerpadel je systém země - voda. Tato čerpadla pohlcují teplo ze zemské kůry prostřednictvím plošných kolektorů umístěných 1,5 až 2 metry pod povrchem zahrady, případně pomocí sond ve vrtech hlubokých až 130m.

Kdy se vyplatí instalovat tepelné čerpadlo typu země voda?

V klimatických podmínkách ČR se ve většíně případů vyplatí z hlediska pořizovací ceny instalovat tepelné čerpadlo vzduch - voda, které má při průměrné teplotě v topné sezóně + 3°C srovnatelnou účinnost s tepelným čerpadlem typu země voda. Existují však výjimky, kdy se vyplatí topit a ohřívat vodu pomocí energie ze země. Pokračovat

Tepelné čerpadlo země voda převyšuje svou efektivitou systém vzduch voda všude tam, kde se teploty vzduchu během topné sezóny drží velmi nízko, například na horách nebo v mrazových kotlinách.

Nejlepších výsledků z hlediska efektivity a ekonomičnosti provozu dosahují tepelná čerpadla země voda v lokalitách s přirozeně vyšší teplotou půdy, kupříkladu v lázeňských městech jakou jsou Teplice nebo Karlovy Vary.

Levné vytápění a chlazení rodinného domu

S tepelných čerpadlem můžete ušetřit až 70% nákladů na vytápění rodinného domu. Další nemalé úspory pak získáte díky levnější elektřině. Po instalaci tepelného čerpadla budete budete moci využít zvýhodněnou sazbu D57d s 20 hodinami nízkého tarifu - lidově nazývaného "noční proud".

Modely tepelných čerpadel PZP, které jsou označené písmenem "P" jsou vybaveny funkcí pasivního chlazení. Mimo topnou sezónu tak můžete čerpadlo používat jako klimatizaci.

Dotace na tepelná čerpadla

Na všechny tepelná čerpadla značky PZP, která máme v současnosti v nabídce, je možné získat státní dotaci z programů Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace Ústeckého kraje. Celkově je možné získat dotaci až 127 500 Kč.

Pro naše zákazníky zajišťujeme kompletní vyřízení žádosti o dotace na základě plné moci.

Certifikovaná čerpadla s ověřenými parametry

Výkon tepelného čerpadla je jedním z rozhodujích faktorů určující jeho cenu. Někteří výrobci tepelných čerpadel úmyslně uvádějí jejich parametry při výhodnějších podmínkách. Kupříkladu výrobce udává výkon tepelného čerpadla vzduch voda 15 kW při 10 °C venkovní teploty. Pro vytápění rodinného domu je však důležité, jaké parametry má zařízení při teplotách okolo 3 °C, což jsou průměrné teploty v našem podnebném pásmu v topném období. Takto zkreslené údaje vytvářejí dojem, že je tepelné čerpadlo mnohem výkonnější, potažmo účinějších než čerpadla konkurence.

EHPA - značka kvality tepelných čerpadelVšechny tepelná čerpadla země - voda v naší nabídce jsou řádně otestována a certifikována nezávislými laboratořemi. Můžete se tak spolehnout, že parametry uváděné výrobcem jsou pravdivé. Navíc, tepelná čerpadla PZP disponují značkou kvality od Evropské asociace tepelných čerpadel (EHPA).

Tepelná čerpadla PZP

Tepelná čerpadla značky PZP patří v České republice k nejprodávanějším, a to zejména díky jejich kvalitě, vynikajícím technickým parametrům a ekonomickým provozem. Za technická řešení získala tepelná čerpadla PZP více než dvě desítky ocenění na mezinárodních výstavách, veletrzích a prestižních soutěžích.

Výrobcem tepelných čerpadel PZP je česká společnost PZP Heating. Výzkum, vývoj i samotná výroba probíhá v České republice v obci Dobré u Dobrušky již od roku 1994.

ENCO-tepelná technika s.r.o. je autorizovaným dealerem zajišťující prodej a montáž tepelných čerpdel značky PZP v Ústeckým kraji. Zajišťujeme taktéž záruční i pozáruční servis těchto zařízení, a to do 24 hodin od nahlášení poruchy.

Tepelné čerpadlo země voda PZP TERRA NEO

Nová generace tepelných čerpadel země-voda s modulovaným výkonem