Máte dotaz? Volejte 731 459 151

RD Budyně nad Ohří: Výměna kotle na uhlí za tepelné čerpadlo

Montáž tepelného čerpadla v rodinném domě v Budyni nad Ohří. Starý kotel na uhlí jsme vyměnili za tepelné čerpalo vzduch voda , které topí a ohřívá vodu.

Hromadu uhlí vyměnil majitel za pohodlí

Topit uhlím není žádný med, chce to lopatu a spoustu sil. O tom ví své i majitel venkovského rodinného domu v Budyni, kterému jsme od této řehole pomohli montáží tepelného čerpadla vzduch - voda českého výrobce PZP.

Rodinný domek používal kotlel na uhlí DAKON DOR 24, který natápěl systém topení s radiátory a kombinovaný zásobník teplé užitkové vody (TUV).

Zastaralý systém jsme na základě projektové dokumentace nahradili novou sestavou:

Vytápění je řízeno ekvitermní regulací se samostatným okruhem pro teplou vodu.

Stavební připravenost investora

  • zbudování základu pod tepelné čerpadlo
  • elektrické vedení v technické místnosti

Jak probíhala montáž tepelného čerpadla

Venkovní jednotka tepelného čerpadla byla nainstalována na připravený základ, který si investor připravil podle námi dodaného projektového podkladu. Původní vybavení kotelny bylo demontováno a na stávající topný systém byla napojena kompletní technologická řada skládající se s tepelného čerpadla, elektrokotle a akumulační nádoby. Původní kombinovaný bojler, který byl v průběhu topné sezóny nabíjen kotlem na uhlí a mimo topnou sezónu ohříval vodu elektricky, byl demontován a nahrazen novým nepřímotopným zásobníkem o objemu 250 l a dostatečnou plochou výměníku. Tepelné čerpadlo tak ohřívá teplou vodu na samostatně řízeném okruhu nesrovnatelně efektivněji a levněji. Funkce ohřevu teplé vody je řízena za pomoci třícestného přepínacího ventilu s pohonem na teplotu nastavenou uživatelem. Topení je pak řízeno ekvitermní regulací. Po kompletní montáži a opětovném napuštění a odvzdušnění systému bylo čerpadlo uvedeno do provozu. Tepelné čerpadlo bylo připojeno k internetu pro snadné ovládání všech funkcí za pomoci telefonu či počítače.

Získali jsme pro klienta peníze z Kotlíkové dotace Ústeckého kraje

Vzhledem k trvajícímu dotačnímu programu "Kotlíková dotace" jsme v rámci této realizace pro klienta na základě udělené plné moci vypracovali a podali žádost o dotaci na náhradu nevyhovujícího kotle na tuhá paliva. Investor tak získá na tento projek částku 120 000 Kč

Vytápění domu skoro zadarmo a navíc levnější elektřina

Tepelné čerpadlo je jedním z provozně nejlevnějších zdrojů vytápění, které můžete pořídit. Náklady spojené s topením a ohřevem vody jsou srovnatelné s použitím automatického kotle na hnědé uhlí. Uživatelský komfort takového systému je prostě nesrovnatelný. Další výhodou, kterou nelze pominou je pak sazba na elektrickou energii D57d, díky které se při cenách energie v tomto tarifu a 20-ti hodinové nízké sazbě dočkáte i zajímavých úspor na celkové spotřebě Vašeho domu.

Jak dlouho to trvalo?

Celá montáž byla provedena v průběhu dvou dnů, topení, které již bylo v době montáže v provozu vlastně ani nestihlo vystydnout. Kompletní doba realizace od podpisu smlouvy po uvedení do provozu byla jeden měsíc.

Vyměňte kotel na uhlí za tepelné čerpadlo i Vy

Díky dotačním programům Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace můžete získat na nákup tepelného čerpadla až 127 500 Kč. Tepelné čerpadlo vydrží sloužit desítky let a díky státní podpoře se Vám investice do něj vrátí mnohem rychleji.

Rádi Vám pomůže s výběrem tepelného čerpadla, nezávazně a zdarma.

Nezávazná poptávka