Systémová jednotka X-buffer 200

PRO SNADNOU, RYCHLOU A CENOVĚ NENÁROČNOU MONTÁŽ NABÍZÍME SYSTÉMOVOU JEDNOTKU

Vyrovnávací zásobník a akumulační ohřívač vody v jednom

x-buffer 200 zajistí plynulejší chod tepelného čerpadla i vysoký komfort při přípravě teplé vody

Nový x-buffer 200 zahrnuje všechny důležité komponenty potřebné pro připojení tepelného čerpadla k otopnému systému a pro přípravu teplé vody. Atraktivní a nadčasový design se hodí do každého prostoru, ať už jde o kotelny, technické místnosti nebo prádelny. Pro přípravu teplé  vody slouží zásobníkový ohřívač o objemu 200 litrů s integrovaným elektrickým topným tělesem. Zásobník teplé vody je vyroben z ocelového plechu s vnitřní povrchovou úpravou z kvalitního smaltu.

Akumulační nádoba o objemu 127 litrů s integrovaným elektrickým topným tělesem slouží k oddělení hydraulického okruhu tepelného čerpadla od okruhu topení. Akumulační nádoba zvyšuje objem otopného systému a tím zamezuje nežádoucímu cyklování tepelného čerpadla v období s menším odběrem tepla. V základním provedení lze k zásobníku připojit jeden nesměšovaný topný okruh. Oběhové čerpadlo k tomuto okruhu je součástí zařízení. Volitelně lze k zásobníku doplnit druhý směšovaný topný okruh včetně oběhového čerpadla. První nesměšovaný okruh lze rozšířit směšovacím modulem. Součástí zařízení je také trojcestný přepínací ventil (topení/příprava teplé vody). Díky dobře umístěným úchytům a kompaktní konstrukci lze x-buffer 200 bez problémů instalovat i do stávajících budov.

Toto systémové řešení velmi usnadňuje celkovou instalaci tepelného čerpadla, šetří prostor ve vytápěném objektu, šetří čas při montáži a tím celkové investiční náklady.

Tepelné čerpadlo Teplice