Tepelné čerpadlo pro ohřev teplé vody THERMAL 300

Ohřev teplé vody je hned po vytápění největší finanční položkou v provozních nákladech domu. Ohřev teplé vody tepelným čerpadlem je komfortní, maximálně úsporný a šetrný k životnímu prostředí.

Tepelné čerpadlo THERMAL 300 pro optimální ohřev teplé vody získává energii přímo buď ze vzduchu v místnosti, kde je instalováno, nebo ze vzduchu větracího, nebo ze vzduchu venkovního. Tepelné čerpadlo THERMAL 300 dokáže vyrobit 850 litrů teplé vody o teplotě 55°C za 24 hodin. Pro dosažení vyššího výkonu je možné aktivovat elektrickou topnou patronu o výkonu 2,0 kW, která následně zabezpečí rychlejší ohřev. Ohřev vody pouze tepelným čerpadlem je možný až do teploty 62°C.

Pro svůj moderní design a jednoduchou instalaci lze tepelné čerpadlo THERMAL 300 nainstalovat do každé technické místnosti, prádelny i sklepa. Po připojení zařízení do zásuvky 230 V, napojení na rozvod vody, případně po připojení vzduchovodů, je zařízení schopné okamžitého provozu. Tepelné čerpadlo THERMAL 300 lze využívat nejen nezávisle na stávajícím topném systému, ale také v kombinaci se solárním ohřevem, fotovoltaickým systémem, plynovým kotlem a dalšími zdroji energie. Je tedy vhodné i jako doplněk ke stávajícím zdrojům tepla, např. plynovému kotli nebo kotli na tuhá paliva.

Elektronický systém s mikroprocesorem speciálně vyvinutý pro tepelná čerpadla THERMAL 300 se vyznačuje velmi jednoduchou obsluhou pouze jedním otočným ovladačem, možností nastavení požadovaných teplot, časových programů apod. Zařízení je osazeno dvourychlostním ventilátorem, který je možné využít i pro odvětrání místností. Kryt tepelného čerpadla je dokonale akusticky i tepelně izolován. Zásobník z galvanizované oceli je opatřen patentovanou protikorozní ochranou, trubkovým výměníkem s dostatečně velkou teplosměnnou plochou. Kontrolní otvory zásobníku jsou chráněny tepelnou izolací z tvrzeného polystyrénu pro maximální snížení tepelné ztráty.