Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch HP3AA

Tepelná čerpadla PZP označovaná jako vzduch-vzduch představují zcela ojedinělý sortiment. Tato zařízení využívají přírodní teplo z okolního vzduchu a vyprodukované teplo předávají cirkulací vzduchu ve vnitřním, vytápěném prostoru. Jsou vhodná především pro instalace ve velkoobjemových prostorech a halách s vysokými stropy, kde lze předpokládat vysoké finanční nároky na zajištění optimální teploty, například pomocí plynového nebo elektrického vytápění.

Teplovzdušnými systémy vzduch-vzduch jsou proto dnes vytápěny především velké výrobní haly, průmyslové provozy, sklady, sportovní haly a supermarkety. Jejich provoz je úsporný, čistý a bezobslužný.

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch SPLIT se skládají ze tří částí, které jsou mezi sebou technicky propojeny. Vnější část – výparník tepelného čerpadla, který odebírá teplo z okolního prostředí – se umísťuje v blízkosti vytápěného objektu na volném prostranství. Vnitřní část tepelného čerpadla se umísťuje vždy ve vnitřním prostoru a skládá se z dílu energetického a ventilátorového. Tato může být umístěna volně v prostoru nebo napojena na systém vzduchotechnických potrubních rozvodů. Třetí nedílnou součástí systému je skříňka s ovládacím panelem a řídicím systémem.

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch Vám nabízíme ve dvou výkonech 16 a 35 kW. V případě potřeby vyšších výkonů je možné použít větší počet zařízení.