Tepelné čerpadlo HP3AW Split

  Provedení SPLIT představuje technicky nejdokonalejší systém tepelných čerpadel vzduch-voda. V tomto provedení se tepelné čerpadlo skládá ze dvou dílů. Venkovní jednotka – výparník tepelného čerpadla získává teplo z okolního prostředí přímým průchodem vzduchu skrz výměník tepla. Pro maximální komfort je jednotka osazena speciálními ultratichými ventilátory ve tvaru sovích křídel s možností regulace otáček a snížení hlučnosti například v nočním provozu.

Vnitřní díl tepelného čerpadla je umístěn vždy uvnitř vytápěného objektu, takže řídicí systém, kompresor a další komponenty nejsou vystavovány nepříznivým vlivům venkovního prostředí, čímž se výrazně zvyšuje celková životnost zařízení. Vnitřní díl je dokonale akusticky i tepelně izolován a jeho hlučnost se pohybuje na úrovni moderního domácího spotřebiče.

Tepelné čerpadlo SPLIT charakterizuje jednoduchá instalace a univerzální použití pro vytápění, klimatizaci, celoroční přípravu teplé vody, případně ohřev vody v bazénu až do venkovní teploty -25°C. Z hlediska připojené otopné soustavy je vhodné jak pro radiátory, tak pro podlahové nebo stěnové vytápění. Disponuje maximální možnou výbavou, vestavěným záložním zdrojem tepla, ekvitermní regulací teploty topné vody, sofistikovanými funkcemi pro ohřev teplé vody a možností aktivního chlazení. Díky tomu je schopné zajistit dokonalý tepelný komfort po celý rok.

Tepelná čerpadla SPLIT Vám nabízíme ve výkonové řadě od 6 do 36 kW. V případě potřeby vyšších výkonů umožňuje řídicí systém zapojení více tepelných čerpadel do kaskády.