Tepelné čerpadlo země-voda AQUASTAR

Tepelná čerpadla voda-voda AQUASTAR jsou optimalizována pro využití geotermálního tepla podzemní vody. Jsou výkonná, za provozu extrémně tichá a přinášejí velice vysoký energetický efekt. Jejich instalace je vhodná zejména v oblastech s rozsáhlým výskytem spodních vod.

Tepelná čerpadla voda-voda AQUASTAR jsou novou generací tepelných čerpadel zkonstruovaných pro úsporné vytápění a ohřev vody v rodinných domech a budovách různého charakteru. Maximální úspory přináší ve spojení s podlahovým a stěnovým vytápěním nebo velkoplošnými radiátory. Jsou výkonná a díky dokonalé akustické izolaci za provozu velmi tichá.

Srdcem tepelného čerpadla je výkonný japonský kompresor Mitstubishi Scroll, který výrazně snižuje spotřebu elektrické energie. Tepelné čerpadlo tak dosahuje velmi vysokého ročního topného faktoru a úspor.

Obsluha těchto čerpadel je velmi jednoduchá. Na přehledném displeji je ovládání pomocí grafických symbolů doslova hračkou. Řídicí systém vyvinutý speciálně pro tepelná čerpadla AQUASTAR zajišťuje všechny potřebné funkce pro moderní vytápěcí systém. Tepelné čerpadlo můžete mít také stále pod kontrolou prostřednictvím pokojové jednotky Room-manager, počítače, mobilního telefonu nebo Internetu.

Tepelná čerpadla AQUASTAR vynikají svým výkonem v řadě od 8 do 54 kW. V případě potřeby vyšších topných výkonů je možné tepelná čerpadla řadit do kaskády.

Maximální výbava

Tepelné čerpadlo AQUASTAR vyniká maximální možnou výbavou, která obsahuje:

  • Integrovaná cirkulační čerpadla.
  • Záložní zdroj tepla.
  • Výstup a sofistikované funkce pro ohřev vody.
  • Ekvitermní regulace teploty.
  • Hadice pro tlumení chvění.

TERRASTAR Plus

K nadstandardnímu modelu AQUASTAR Plus je dodáván navíc také modul pro pasivní chlazení.

AQUASTAR Combi

Výbava tepelného čerpadla AQUASTAR Combi obsahuje navíc vestavěný zásobník teplé vody o objemu 190 litrů. Kompaktní řešení tepelného čerpadla AQUASTAR Combi nezabere ani 0,5 m2 plochy pro instalaci. AQUASTAR Combi si můžete vybrat ve výkonech od 5 do 11 kW.